GÜVENLİK BİLDİRİMİ

MagicPlant olarak, sitemizden yapılan alışverişlerde ödemelerin son derece güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine ek olarak, gizliliğine de büyük önem vermekteyiz. 

MagicPlant.net 'in alt yapısınında kullanılan tüm sistemler en son teknolojiler kullanılarak oluşturulmakta ve kullanılan teknolojilerdeki güncel değişim ve gelişimlere paralel olarak sürekli yenilenmektedir.


 Sistemizde kabul edilen ödeme yöntemleri aşağıdaki gibidir : 

 
1 ) Banka Havalesi / EFT : 

Siparişinizin bedelini , siparişinizin son aşamasında sizlere sunulacak olan banka hesap numaralarına güvenle yatırabilirsiniz .

Banka bilgilerimiz , şirketimiz tarafından sizlere yollanacak olan e-postada da ayrıca bildirilecektir.

Havale ile ödeme ne kadar güvenlidir ? 

Kredi kartı kullanmıyorsanız havale / EFT ideal bir ödeme seçeneğidir. Sitemizde yapılan tüm havaleler kayıt altında tutulur ve istek doğrultusunda havaleyi yapan müşteriyle bu bilgiler paylaşılır, böylelikle bir endişeye kapılmaksızın güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

 2 ) PTT Posta Çeki Hesabı ile Ödeme  :    

Havale ücreti ödemek istemeyen müşterilerimiz için geliştirdiğimiz bir ödeme yöntemidir.

Size en yakın postaneye giderek siparişiniz esnasında tarafınıza verilen PTT Posta Çeki hesabımıza siparişinizin bedelini güvenle yatırabilirsiniz.

Posta çeki ile ödeme yapabilmeniz için PTT de bir hesabınızın bulunması zorunlu değildir .

Posta Çeki işlemlerinde havale ücreti sadece 1 TL dir .

 
3 ) Kredi Kartı ile Ödeme :  

Sitemizde oluşturduğunuz siparişlerin bedelini  kredi kartınız ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı ile ödeme güvenli midir ?

MagicPlant.net üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde bizim için sizin güvenliğiniz ürün satmaktan daha önceliklidir ve MagicPlant.net üzerindeki tüm bilgileriniz kesinlikle hiçbir kurum yada kuruluş ile paylaşılmamaktadır. MagicPlant.net güvenliğiniz için ödeme işlemlerinde 128 Bit SSL (Secure Socket Layer) sertifikasını kullanmaktadır. Siparişinizi verirken sitemize girdiğiniz kredi kartı ve ödeme bilgileriniz internet üzerinden SSL katmanı ile bankanıza kopyalanması engellenerek iletilir. 

Kullandığınız tarayıcı (browser) bu sayfalarda yaptığınız işlemleri kilitli anahtar seklinde size göstererek doğruluğunu onaylamaktadır. Bu anahtar sayesinde tarayıcınız vasıtasıyla gönderdiğiniz hiç bir bilgi üçüncü şahıslar tarafından görüntülenemez.

Siparişinizin bankanız tarafından onaylanmasından sonra siparişiniz bizim tarafımızda tamamlanmış olur ve ürünün size gönderim süreci başlar. Kredi kart bilgilerinizde bir eksiklik ya da kredi kartı limitinizin dolmuş olması gibi bir durum karşısında bankanızdan gelen bilgi ile müşteri temsilcilerimiz size ulaşarak sizden bilgilerinizi kontrol etmenizi ya da başka bir kredi kartı kullanmanızı rica edebilirler.(Bu gibi koşullarda size daha hızlı ulaşabilmemiz için lütfen iletişim bilgilerinizi detaylı olarak giriniz.) 

Sipariş esnasında girdiğiniz kredi kartı bilgileriniz sistemimizde saklanmamaktadır, kredi kartı bilgilerinize bankanız haricinde hiç bir kurum kuruluş erişememektedir. Bu nedenle her alışverişinizde kredi kartı bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir. 

Tüm bunlara ek olarak, sistemimizde kredi kartı ile yapılan işlemler için, Kredi Kartı güvenlik kontrolü olarak adlandırdığımız ek güvenlik prosedurleri uygulanmaktadır.


SSL Sertifikası Nedir?

SSL kelimesinin açılımı (Secure Sockets Layer) dır. SSL sitenin güvenliğini değil siteyi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerinin güvenliğini sağlamaktadır. Kullanıcı, siteyi ziyaret ettiğinde kendi kontrolünde olmayan bir bağlantı tipi kullanıyorsa ve https protokolünü kullanmıyorsa kullanıcı bilgileri, kredi kartı bilgileri vb unsurlarının ikinci bir kişinin eline geçmesine olanacak sağlamış olur.


 

SSL Sertifikası Çalışma Prensibi
SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemidir. SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmış yazılımlardır ve bir anahtarın kilitlediği veriyi, sadece diğeri açabilir. Anahtarlarınızı yarattıktan sonra (bu işlem tamamen otomatiktir), anahtarlardan biri (private key) sitenizde kalır. Diğer anahtar (public key) ise, siteye bağlantı kurmak isteyen kişilere gönderilir. Siteye bağlantı kurmak isteyen kişi, public key ile göndermek istediği mesajı güvence altına alır ve sitenize gönderir. Bu bilgi, sitenize ulaşırken yolda ikinci bir kişinin eline geçse bile, şifrenin çözülebilmesi için sizde kalan private key gerekmektedir. Kullanılan SSL yönteminin karmaşıklığına göre (40 bit, 128 bit) şifre ikinci bir kişinin eline geçse bile, bu bilginin çözülmesi çok ileri tekniklerle dahi çok uzun zaman alacaktır.
Eklendi
Product added to compare.