Garanti Koşulları

Kendi ithalatımız olan ürünlerde garanti :


MagicPlant olarak , ithal ettiğimiz tüm ürünlerin arkasındayız. İthal ettiğimiz tüm ürünler , ürünün niteliğine göre en az 1 sene boyunca MagicPlant tarafından garanti kapsamındadır. Belirtilen garanti süresi içerisinde üründen kaynaklanan bir problem ortaya çıktında ürünün arızası giderilecek, eğer arızanın giderilmesi mümkün olmuyorsa ürün yenisi ile değiştirilecektir.

Kendi ithalatımız olmayan ürünlerde garanti :

Kendi ithalatımız olmayan ürünler imalatçı veya ithalatçı firma garantisi kapsamındadır ve bu ürünler ile ilgili genel garanti kuralları geçerlidir.Satın almış olduğunuz ürünlerde, garanti süresi içinde meydana gelen arızalar, aşağıda ayrıntıları belirtilen garanti şartlarına göre ücretsiz olarak tamir ettirilir. Bazı ürünler, jelatinli ya da vakumlu ambalajda gelmekte, Garanti Belgesi de, ürünün bulunduğu kutunun içinde bulunmaktadır. Bu hallerde, ürünün orijinal halini bozmamak için, Garanti Belgesi, ürünü gönderirken doldurulmamakta, daha sonra, müşterilerimiz isterlerse, Garanti Belgesi'ni ayrıca bize gönderip doldurulmaktadır. Ürün faturası ile sunulması halinde, bu şekildeki Garanti Belgeleri de geçer.

1- Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve aksi belirtilmediği sürece en az iki yıldır. Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.
2- Malın tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, ya da satıcıya bildirim tarihinden itibaren başlar. Bu sürenin aşılması durumunda, müşteri, Malın ücretsiz değişimini ya da bedel iadesini isteyebilir.
3- Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı veya ithalatçı firma; Malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
4- Satıcı, Malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür.
5- Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde ithalatçı veya imalatçı firma tarafından düzenlenen raporla belirlenir.
6- Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen Malın;
a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,
b) Tamiri için gereken azami sürenin (20 gün) aşılması,
c) Arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi,
bu durumlarda, tüketici Malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

Ürün İade Şartları

Tüketici sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Şirketimiz tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Kargo teslim fişinin ve satış faturasının aslının ve kargo paketi üzerinde bulunan 2. nüshasının iadesi zorunludur. Bu belgelerin tarafımıza ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için magicplant.net girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan magicplant.net sorumlu değildir. Söz konusu iade işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesi için iade formunun doldurulması hususuna dikkat edilmesi önemlidir.

Faturasız ürünler iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir.

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
* Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

Bir ürünü geri göndermeden önce mutlak suretle bizden iade onayı almalısınız. İade edilecek ürünün nasıl kargolanacağı ve ne şekilde paketleneceği size detaylıca anlatılacaktır.İade onayı alınmadan tarafımıza yollanan kargolar kabul edilmemektedir.


Ürün iadeleri ARAS Kargo ile aşağıdaki bilgilere göre yapıldığında, eğer iade edilecek üründe bizim hatamız varsa (yanlış veya hatalı ürün) kargo ücreti tarafımızdan karşılanır. Diğer sebepler ile yapılan iadelerde ise kargo ücreti tarafınıza aittir. Ürünleri ARAS Kargo ile aşağıdaki anlaşma numarasını belirterek bize yollayabilirsiniz. Diğer kargolar ile yapılan gönderilerde kargo ücreti tarafınıza ait olup gönderi yapılırken peşinen kargoya ödenmelidir. ARAS kargo haricinde diğer kargolardan gelen ve alıcı ödemeli olarak yollanan gönderiler kabul edilmeyecek ve kargo teslim alınmayacaktır

ARAS Kargo Anlaşma No : 1102009801536
Alıcı ismi : Hüseyin Ölekli

Eklendi
Product added to compare.